Praktické info

Atesty brazilského keratinu

Ptejte se svého kadeřníka, jaký brazilský keratin používá, jaký je jeho původ a zda je atestovaný pro prodej v ČR. Mnoho vlasových značek, které se zabývají prodejem brazilského keratinu, nemá atesty - nesplňuje normy Evropské unie pro prodej v České republice. Pokud kadeřnik poškodí vaše vlasy neatestovaným produktem, bude velmi obtížné uplatnit reklamaci.

Různé metody aplikace brazilského keratinu

Brazilský keratin lze dle typu aplikovat několika metodami s různým výsledkem. Dávejte si pozor, jaký keratin a jakou metodou vám bude aplikován, abyste nebyli nemile překvapeni, že vám aplikace vydržela mnohem kratší dobu, než jste si představovali. Přečtěte si více na webu Zdravé vlasy.cz

Regenerace vlasů jako hlavní efekt

Hlavním efektem brazilského keratinu je dlouhodobá regenerace vlasů, narovnání vlasů je vedlejší efekt.

Míra narovnání vlasů

První aplikace Amazon keratinu narovná vlasy na 70 %. Po aplikaci 3 keratinových kúr (v intervalech po 2,5 měsících) zůstávají vlasy téměř rovné.

Zachování vlnitosti vlasů

Pokud budete chtít zachovat vlnitost vlasů, keratin je nutno z vlasů umýt ihned po aplikaci. Vlasy budou zdravé, lesklé, zregenerované, ale zůstanou vlnité. Nevýhodou je, že zažehlený keratin vydrží o polovinu kratší dobu. Pro delší účinek doporučujeme používat doplňkové přípravky Amazon keratin.

Žehlení vlasů

Při žehlení je nutno dbát na teplotu žehličky. Křehké blond vlasy se žehlí max. na 200 °C.

Zesvětlení barvy

Počítejte s tím, že po aplikaci Amazon keratinu zesvětlí barva na vlasech až o 2 tóny.

Rizikové vlasy

Pokud jsou vlasy rizikové (zničené), nebarvěte je dříve, než za 6 – 8 týdnů po aplikaci Amazon keratinu.

Zničené vlasy

Zničené vlasy ve stavu tzv. cukrová vata aplikace brazilského keratinu nenapraví. Spálené a poškozené vlasy nelze úplně opravit, důležitá je následná vlasová péče pomocí doplňkových produktů.

Ochranné pomůcky

V rámci ochrany zdraví doporučujeme při profesionální aplikaci Amazon keratinu používat vždy ochranné pomůcky:

Časté dotazy

Copyright © 2012, Kateřina Vörös. Texty a foto jsou chráněny autorskými právy. | Blacklist | Spolupracující salóny | Vytvořila Bajola